konkurs biblioteczny

 
Dnia 23.10.12 r z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbył się dzień czytania bajek dla dzieci z oddziału 6-latków i klas pierwszych w wykonaniu zaproszonych gości (uczennice gimnazjum nr 3) Było miło i sympatycznie. Na koniec imprezy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia do kroniki szkoły.
Nauczyciel-bibliotekarz uczniom z klas trzecich zaprezentował także książkę pt „Jest taka historia-opowieść o Januszu Korczaku”.
                                       Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku - Beata Ostrowic
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wzruszającej opowieści o wychowankach warszawskiego domu sierot i o ich ukochanym opiekunie Januszu Korczaku –pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia. 
W związku z Rokiem Janusza Korczaka –patrona naszej szkoły biblioteka zorganizowała konkurs z życia i twórczości Janusza Korczaka dla klasa III-IV. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego patrona.
 
Oto wyniki konkursu szkolnego o patronie
I miejsce- Dominika Grędzińska kl.III A, 
                   Martyna Dąbkowska Kl. III D
II miejsce Gajewska Julia Kl. III B
III miejsce Lech Franciszek Kl. III b
III miejsce Pieńkowski Bartłomiej kl. IV C
Wyróżnienia
Rutkowska Anna     Kl. III B
Rowicki Mikołaj Kl. III B
Pańkowski Piotr Kl.III b

Repko Rafał   Kl. IV C

 

powrót                                     biblioteka

 
Ostrów Mazowiecka

Kalendarz