JASEŁKA

Święto to zostało ukryte w głębi naszego serca...- takimi słowami zostały rozpoczęte tegoroczne jasełka w naszej szkole.
Bożonarodzeniowe przedstawienie miało swoją premierę 20 grudnia (w czwartek) o godz. 17 i mogli je obejrzeć rodzice uczniów naszej szkoły. Na widowni można było dostrzec niekiedy całe rodziny, które z dumą wpatrywały się w pociechy  odgrywające swoje role.
Nauczyciele również byli pod urokiem tego niezwykłego grudniowego wieczoru.
    Jak na dobre jasełka przystało wśród postaci nie zabrakło Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, gospodarzy, Trzech Króli a nawet trębacza. Uczniowie klasy IIb odtworzyli historię biblijną począwszy od Zwiastowania, poprzez narodziny Jezusa Chrystusa aż do pokłonu pasterzy i przybycia Trzech Króli.
Scenki odgrywane przez uczniów klas V i VI były okazją do refleksji nad życiem, a tym samym przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia przez człowieka XXI w. , któremu ciągle BRAK CZASU...
Całość przedstawienia ubogacały kolędy śpiewane przez zespół Fantazja pod kierunkiem p. Jolanty Swaczyny. Ogromne podziękowania należą się p. Beacie Jackiewicz, s. Brygidzie i p. Jolancie Wardaszko oraz wszystkim nauczycielom (patrz JASEŁKA) za ich kilkutygodniowe próby i wysiłek włożony w pracę z dziećmi nad przygotowywaniem ról, kostiumów i dekoracji.
21 grudnia jasełka obejrzeli uczniowie naszej szkoły.
Świąteczne życzenia złożyła p. dyrektor Teresa Wilczyńska.
Na koniec wręczono uczniom nagrody za udział w konkursach, tj.
- religijnym -"Wiara mnie uskrzydla"
- recytatorskim – poezja Marii Konopnickiej,
-historycznym- Olimpiada Wiedzy Historycznej Oxford. Plus,
- z języka angielskiego-Olimpiada Wiedzy Oxford Plus XX Edycja 
 
Oprócz jasełek szkolnych wystawiono również jasełka klasowe
                                                                                                                   p.E.Puścian

IIa

IIIa

IIIc        Z emerytami        w bibliotece miejskiej           W domu Dziecka

szkolne

dla rodziców

powrót                                    strona główna

 

 

 
Ostrów Mazowiecka

Kalendarz