Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji„Cała Polska czyta dzieciom”.

W dniach 10-21.03.2014 r. zaproszeni uczniowie z Gimnazjum Publicznego nr 3 oraz uczennice klas IV i aktywistki czytali dzieciom z klas pierwszych oraz 6-7 latkom z oddziału przedszkolnego mieszczącego się w naszej szkole. Zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania i „sprawili” swoim młodszym kolegom i koleżankom wielką radość , pięknie czytając : Baśnie Perrautta,  Andersena i inne książki.

Mali słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem i na pewno
z przyjemnością będą wspominali chwile spędzone na wspólnym słuchaniu utworów literatury polskiej i obcej.

Dla dzieci przygotowane były słodkości.

 
Dziękujemy naszym młodym lektorom i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej akcji .

 

 

 

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom” – to kampania społeczna rozpoczęta w czerwcu 2001 roku, przez fundację „ABC XXI” – "cała Polska czyta dzieciom", mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, umysłowego, społecznego  i moralnego oraz budowanie zasobów kompetencji emocjonalnej i intelektualnej.
Czytanie dziecku dla przyjemności -20 min. codziennie jest mądrym sposobem spędzenia czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Kampania CPCD zachęca rodziców, wychowawców i dorosłych do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów TV oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.
                                                                                                 p. Małgorzata Skwarek

                                                                                                                     

 powrót                                           strona główna

 
Ostrów Mazowiecka

Kalendarz