SU

Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski działający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Janusza Korczaka prężnie działa na dwóch etapach edukacyjnych.
Samorząd Uczniowski klas IV-VI i opiekun: p. Marcin Kruk i p. Arkadiusz Parzych oraz Mały Samorząd Uczniowski klas I-III  i opiekun: p. Dorota Mysiołowska. i p. Wioleta Kubicka.Taka struktura samorządowa pozwala na zaspokojenie potrzeb wszystkich uczniów naszej szkoły.
Do czego służy Samorząd Uczniowski?
1. przede wszystkim do kształtowania postaw obywatelskich
2. do promowania szkoły
3. ma urozmaicić życie szkoły, uatrakcyjnić je
Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Członkiem Samorządu Uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Zarząd Samorządu Uczniowskiego to reprezentanci wybrani w demokratycznych wyborach, do ich zadań należy aktywizowanie i angażowanie w różne szkolne i lokalne aktywności jak największej liczby uczniów, informowanie o tym, co już się dzieje, zbieranie pomysłów i podejmowanie nowych inicjatyw. Zarząd Samorządu Uczniowskiego ma za zadanie pomagać innym odnaleźć swoje miejsce w szkole i rozwiązywać problemy, które dotyczą wszystkich uczniów w szkole.

                                                                                     p. Dorota Mysiołowska

powrót                        strona główna

 
Ostrów Mazowiecka

Kalendarz